BOZYAZIDA SEL VE DOLU FELAKETİ

11-12 Mart 2017 tarihlerinde meydana gelen sağanak yağış ve dolu  ilçemizde bir çok zarara neden oldu.

Bölgemizde meydana gelen aşırı yağış,  derelerin taşmasına, seraların zarar görmesine, köprülerin yıkılmasına, ulaşımın aksamasına bazı yerlerde içmesuyunun  kesilmesine neden oldu. Aşırı yağış ve sel nedeniyle Gözce Deresinin taşması sonucunda köprü zarar gördü bir süre D-400 karayolu trafiğe kapatıldı.

Olay yerine gelen İlçemiz Kaymakamı Sayın Hayatı TAŞTAN, Garnizon Komutanı Sayın Savaş CİNGÖZ, Bozyazı Belediye Başkanı Sayın Mehmet BALLI’nın yaptıkları yoğun çalışmalar  sonucunda köprü yeniden trafiğe açıldı.

Islah çalışması devam etmekte olan Gözce Deresindeki duvarın bazı bölümleri sele dayanamayarak yıkıldı. Sağanak yağmur,  bazı seraların yıkılmasına birçok seranın su altında kalmasına neden oldu. Ayrıca yağan dolu, Tekmen Mahallesi Limanağzı ve Doğancılar Mevkiindeki seralara zarar verdi.

Bozyazı Yuva Deresi de yağan aşırı yağmurdan etkilendi. Yağışlar ve molozların köprüyü tıkaması üzerine hazırda bekletilen Bozyazı Belediyesine ait  araç ve personeli tarafından temizlenmesi sonucunda olası taşkın önlenmiştir.

Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet BALLI, İlçemizde meydana gelen sel ve dolu afetinden sonra oluşan  hasarların giderilmesi çalışmalarında, herhangi bir aksaklığın olmaması ve vatandaşlarımızın zarar görmemesi için tüm belediye araç ve ekiplerini seferber etti.